Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Труби Види фітингів та їх застосування

Види фітингів та їх застосування, фітинги, труби

Виды фитингов и их применение, фитинги, латунные фитинги, металлопластиковые трубы

При прокладанні трубопроводів використовують труби з різних матеріалів: металопластикові труби, поліпропіленові труби, чавунні труби, сталеві труби та інші. Для з*єднання труб використовують спеціальні елементи, які називаються фітинги. Бувають різьбові фітинги, компресійні фітинги та прес-фітинги або обтискні фітинги.

Різьбові фітинги - це розбірне з'єднання з різьбленням на внутрішній або зовнішній поверхні виробу. Труби також повинні мати різьблення. Недоліки різьбових фітингів - те, що матеріал фітинга повинен за міцністю збігатися з матеріалом труби. Наприклад, на мідні труби неможливо накручувати чавунні фітинги. Різьбові фітинги використовуються при відкритому способі прокладання трубопроводів.

Компресійні фітинги використовуються для з*єднання труб з різних матеріалів. Найбільшого поширення компресійні фітинги набули для з'єднання труб ПНД. Компресійні фітинги - нерозбірне з*єднання, яке застосовується при закритому способі прокладання трубопроводів. На внутрішній поверхні фітингів знаходиться обтискне кільце. Ця каблучка затягується спеціальною гайкою вручну, а сам фітинг кріпиться на трубі. Встановлювати компресійні фітинги можна у конструкції стіни або у будь-яких важкодоступних місцях.

Прес-фітинги застосовуються для з*єднання металопластикових труб. Прес-фітинги складаються з корпусу з наконечником, гайки та насадки. З*єднання має такий вигляд. Один кінець труби обробляється калібрувальним інструментом. На цей кінець одягається обтискне кільце. На наконечник фітинга надягають розділову прокладку, яку до упору надягає труба. Для з*єднання труби та фітингу використовується спеціальне обладнання - прес-кліщі або прес-пістолет. Кільце разом із трубою обжимають на наконечнику фітинга. Це забезпечує високий рівень герметичності, а з*єднання виходить нероз*ємним і міцним. Затягування потребує невеликих зусиль, і процес відбувається досить швидко.

Фітинги виготовляються із різних матеріалів. Найбільшого поширення набули латунні фітинги.

Латунні фітинги використовуються для з*єднання труб із теплоносієм (вода або пара), здатні витримати тривалу дію високої температури. Розрахунковий тиск може становити 16 бар.

Латунні фітинги створюють високоміцне та герметичне з*єднання. Для збільшення їхньої стійкості до корозії латунні фітинги покривають хромом або нікелем. Латунні фітинги можуть використовуватися для з*єднання труб із будь-якого матеріалу.

Чавунні фітинги характеризуються високою міцністю та стійкістю до дії навколишнього середовища. Головна перевага чавунних фітингів - вибухостійкість. Тому основна сфера їх застосування - з*єднання газопровідних труб. Мідні фітинги чудово підходять для м'якого та твердого паяння. Головна перевага мідних фітингів - якість з*єднання. Але при цьому мідні фітинги - найдорожчі.

Поліпропіленові фітинги абсолютно не піддаються корозії. Поліпропіленові фітинги стійкіші до дифузії кисню. Завдяки мінімальному скороченню внутрішнього перерізу, при перепадах температур термін служби поліпропіленових фітингів досить великий. Поліпропіленові фітинги за вартістю значно поступаються фітингам інших матеріалів.