Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Труби Труби теплопостачання та їх з*єднання

Труби теплопостачання та їх з*єднання

Трубы теплоснабжения

До труб теплопостачання пред*являються такі вимоги: міцність при дії термічної напруги, обумовленої зміною тиску і температури теплоносія; сталість механічних властивостей; простота, надійність та герметичність сполук, стійкість проти корозії; мінімальні коефіцієнти розширення та теплопровідність стінок.

Сталеві труби, хоча повною мірою задовольняють зазначеним вимогам, але отримали масове застосування прокладання мереж теплопостачання. Вони мають високу міцність, прості та надійні з*єднання. Недоліками сталевих труб є їх схильність до корозії, велика теплопровідність сталі і значний коефіцієнт теплового розширення. При використанні сталевих труб у теплових мережах передбачаються спеціальні заходи щодо запобігання корозії, зниження тепловтрат та забезпечення їх вільного переміщення при подовженні.

Найбільшій корозії схильні сталеві труби гарячого водопостачання закритих систем водопостачання, тому тут застосовуються дорогі оцинковані сталеві труби. Хороший вихід із ситуації - застосування полімерних пластикових, металопластикових труб, а також труби теплозабезпечення з композитних матеріалів.

Пробний тиск, що є критичним при гідравлічному випробуванні трубопроводів, приймається в 1,5 рази більше умовного для всіх діапазонів температур середовища, що транспортується.Таким чином, для теплових мереж з робочим тиском до 0,17 МПа та температурою теплоносія до 115оС застосовують електрозварні сталеві труби, при більш високих параметрах (до 150оС) - сталеві безшовні труби діаметром до 426 мм, ще вище (до 300оС) - зварні з поздовжнім та спіральним швом.

З*єднання окремих труб між собою, а також з фасонними деталями та обладнанням (відведеннями, гнутими компенсаторами та грязьовиками) виробляють електродуговим зварюванням. Газове зварювання використовують для з*єднання труб діаметром до 50 мм. З*єднання трубопроводів на фланцях застосовується лише при встановленні фланцевої арматури.

Фасонні деталі трубопроводів - відводи, переходи, гнуті та сальникові компенсатори, фланці, плоскі днища та кріпильні деталі виготовляють лише сталевими. Товщина стінок фасонних деталей не повинна перевищувати товщину стінки труби більш ніж на 3 мм; в іншому випадку ускладнюється припасування торців труби і деталей при зварюванні.

Відведення на теплових мережах застосовують гнуті, крутовигнуті та зварні. Гнуті виготовляють із прямих безшовних труб діаметром не більше 400 мм. Радіус осьової лінії гнуття труб становить не менше трьох-чотирьох зовнішніх діаметрів.

Крутоизогнутые відводи, що виготовляються заводі, застосовують при умовних тисках теплоносія трохи більше 6,4 МПа. Переходи на вертикальних ділянках теплопроводів застосовують симетричні, горизонтальних ділянках - несиметричні. Їх вирівнюють поверху, щоб уникнути скупчення повітря і внизу для недопущення скупчення конденсату.Для забезпечення організованого спільного переміщення труби та ізоляції при теплових подовженнях застосовуються рухомі та нерухомі опори. А для зняття температурних напруг, що виникають у трубопроводах при подовженні, застосовуються спеціальні компенсатори - в їх якості працюють повороти трубопроводів під кутом 90-120о (самокомпенсація), що є на трасі.