Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Теплові насоси Принцип роботи теплового насоса розсолу-вода

Принцип роботи теплового насоса розсолу-вода

Тепловой насос, рассол-вода

Теплові насоси - техніка, яку застосовують як джерело тепла енергію, що міститься у навколишньому середовищі. Енергією виступає сонячне тепло, яке накопичилося у ґрунті, воді, повітрі. Теплові насоси стають все більш популярними та активно використовуються у країнах Європи. Ціна на тепловий насос значно нижча за вартість робіт, пов'язаних із підключенням будинку до центрального опалення. Крім того, геотермальні насоси не вимагають витрат при їх експлуатації. Наявність теплового насоса не прив'язує вартості опалення. Цей фактор дозволяє економити на комунальних послугах приблизно досить значну кількість коштів. У назві теплових насосів застосовують поняття, що уточнюють: повітря, вода, грунт, розсіл. Назви уточнюють, звідки тепловий насос забирає тепло і куди його віддає.

Робота теплового насоса розсолу-вода

Застосування тепла земних надр є екологічно чистою, надійною та безпечною технологією, адже ґрунт містить майже до 98% сонячної енергії. І навіть у холодні дні ґрунт зберігає тепло, накопичене за рік. Цього цілком достатньо для нормального функціонування теплового насоса, який за допомогою геотермальних зондів отримує необхідне джерело тепла. У геотермальних зондах циркулює робоче тіло - розсіл, яке поглинає тепло землі та передає тепловому насосу.

Принцип роботи теплового насоса розсолу-вода заснований на циркуляції розсолу по ґрунтовому колектору. Циркуляція може бути горизонтальною або вертикальною.Для реалізації горизонтального колектора необхідна вільна ділянка землі, площа якої визначається еквівалентно потужності обладнання. При досить великій ділянці найбільш рентабельне рішення: встановлення на глибині промерзання ґрунту. А для вертикального колектора потрібні свердловини глибиною близько 50 м., тому що під поверхнею землі тримається стала температура, яка нижче 30м. збільшується. Кількість таких свердловин також визначається згідно з потужністю установки.

Тепловий насос розсолу-вода крім опалення та приготування гарячої води може бути також використаний для охолодження будинку влітку. Охолодження здійснюється з незначною витратою енергії без роботи компресора, так зване пасивне охолодження. Завдяки циркуляції розсольної рідини необхідний холод транспортується із землі до будинку.

Для встановлення теплового насоса типу розсіл вода у землі укладають пластикові трубопроводи. трубопроводами протікає незамерзаюча рідина - розсіл, і збирає тепло. Розсіл зазвичай отримують змішуванням однієї частини пропіленглюколю з двома частинами води, отриманий розсіл не замерзає до - 20 градусів. Таким чином розсіл збирає тепло із ґрунту, і віддає у водяну систему опалення будівлі.