Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Вибір потужності опалювального котла

вибір потужності опалювального котла для обігріву котеджу

Отопительной котел, выбор мощности котла, отопительная техника

Як вибрати опалювальний котел залежно від його потужності? Це питання хвилює насамперед тих, хто вирішив встановити в своєму будинку автономне опалення. Вибір потужності котла залежить від кількох факторів, розглянутих у цій статті.

Найочевидніший фактор, що впливає на потребу в тепловій потужності котла - це місце будівництва. Чим нижча температура за вікном - тим потужнішим має бути опалювальний котел. Для чисельної характеристики цього чинника застосовують число градусів добу опалювального періоду.

Наступний фактор - це ступінь утеплення котеджу. Утеплення будинку має бути розглянуте у комплексі, тобто всі конструкції, що відокремлюють внутрішні приміщення будинку від навколишнього середовища, мають бути утеплені. Розрахунки показують, що велика кількість тепла йде назовні через віконні та дверні отвори, а також через дах, а також підлогу.

Третій чинник, що впливає втрати тепла, це вентиляція. Вентиляція може бути запланованою чи не запланованою. Якщо в котеджі є щілини чи вікна недостатньо герметичні, до 30% тепла може губитися за рахунок протягів. Але чим якісніше утеплений котедж, тим більша потреба в застосуванні вентиляційних систем, адже утеплення будинку робить його більш герметичним, а значить, ускладнює надходження свіжого повітря і відведення зайвої вологості повітря з житлових приміщень. Наступний фактор, що впливає на те, скільки кіловат тепла має припадати на 1 квадратну площу будинку - це розміри та геометрія будинку.Так як втрати тепла в будівлі відбуваються через огороджувальні конструкції - стіни, дах і підлогу, то чим більше квадратних метрів стін, даху та підлоги припадає на 1 м2 житлової площі, тим більше будуть втрати на 1 м2.

Ще один важливий фактор при виборі потужності опалювального котла - це вид приладів, що тепловіддають. Як правило, використовуються чавунні радіатори чи алюмінієві конвектори. Але в деяких випадках раціональніше застосувати інші види приладів, що тепловіддають. Наприклад, для високих приміщень конвектори, розвішані по стінах, нагріватимуть повітря, яке відразу підніматиметься до стелі. Тому, для високих житлових приміщень найраціональніший спосіб опалення - це система теплої підлоги.

Останній фактор - це ефективність опалювального котла, яка виражається у вигляді коефіцієнта корисної дії (ККД) котла. Зазвичай ККД, вказаний у паспорті до опалювальної техніки, наводиться для ситуації, коли опалювальний котел працює на повну потужність. Якщо потреба в теплі не перевищує 50% потужності котла, то котел, не обладнаний системою управління, починає працювати неефективно. Щоб уникнути цього, рекомендується встановлювати терморегулятори та автоматичні системи керування котлами.