Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Твердопаливні та багатопаливні опалювальні котли

Твердопаливні та багатопаливні опалювальні котли

Твердопаливні котли як паливо використовують дрова, вугілля, торф'яні брикети та інші тверді горючі речовини. В умовах коли будинок не газифікований, а електроенергія або рідке паливо як основний енергоносій недоступні, тільки твердопаливні котли дозволяють забезпечити в будинку необхідний рівень теплового комфорту. 

У сучасних котлах використовуються технології, що дозволяють довести ККД котлів до 80-85%, а температуру теплоносія в заданих межах підтримувати автоматично. Принципово новим видом твердопаливних котлів стали піролізні або газогенераторні котли.

До їх переваг належить майже повне спалювання палива з мінімальною кількістю золи і сажі і можливість автоматично регулювати інтенсивність горіння і, отже, потужність котлів.

Непоодинокими є умови, в яких тверде паливо може бути не єдиним видом палива, а є можливість, поряд з ним, використовувати інші види енергоносіїв: газ, рідке паливо, електрику.

Для таких випадків є багатопаливні або універсальні котли. Ці котли дозволяють з мінімальним перенастроюванням, виходячи з обставин, переходити з одного виду палива на інше. З'явилися універсальні котли, які після згоряння твердого палива здатні автоматично перемикатися на другий вид палива - газ чи солярку.

Твердотопливные котлыТвердопаливні котли випускаються потужністю від 5 до 80 кВт, багатопаливні - до сотень кіловат. Всі моделі таких котлів є підлоговими. Теплообмінники виготовляються як із чавуну, так і із сталі. У багатопаливних котлах, які використовують як альтернативне паливо газ або солярку, зазвичай передбачається встановлення змінних наддувних пальників.

Існують також моделі котлів, у яких для роботи на газі встановлюють дешевші атмосферні пальники. Деякі універсальні казани обладнані системою електропідігріву. Електричні нагрівачі (ТЕНи) автоматично підтримують задану температуру теплоносія після згоряння твердого палива, припинення надходження солярки або газу. Система опалення захищена від замерзання, а температура повітря в будинку залишається плюсовою. Відомі моделі двотопочних казанів. Вони мають окремі камери згоряння для твердого та рідкого або газоподібного палива, а також забезпечені електронагрівальними елементами.

Деякі моделі твердопаливних і універсальних котлів мають вбудований контур гарячого водопостачання, як правило, це проточний водонагрівач.

Багато твердопаливних котлів є електронезалежними. У деяких моделях передбачено автоматичне керування тягою. Щоправда, для більшості моделей піролізних котлів наявність електрики обов'язкова, тому що сила тяги в них регулюється роботою вентилятора.

Твердопаливні котли працюють у режимі природної тяги, тому вимагають вертикальних димоходів та притоку повітря у котельне приміщення. Для надійної та безпечної роботи котлів такого типу важливе значення має правильний вибір висоти димоходу. Вона залежить від потужності котла і має бути вказана в паспорті виробу.

Використання багатопаливних котлів дозволяє побудувати повністю автономну систему теплопостачання індивідуального житлового будинку.