Котли, тепла підлога ІНФОРМАЦІЯ Котли Чавунні котли: надійність та ефективність

Чавунні котли: надійність та ефективність

Чавунні котли, що застосовуються для опалення, характеризуються теплопродуктивністю, а також температурою нагрітої води та її тиском. Чавунні котли мають невелику теплопродуктивність та застосовуються в системах опалення окремих житлових та громадських будівель. Вони призначені для підігріву води до 115оС при тиску не вище 0,7 МПа. Чавунні опалювальні котли можна також використовувати як парові - в такому випадку їх обладнають парозбірниками.

Чавунні котли збираються з окремих секцій, що з*єднуються між собою за допомогою вкладишів-ніпелів, які вставляються у спеціальні отвори та затягуються стяжними болтами. Така конструкція дозволяє підбирати необхідну поверхню нагріву газового котла, а також заміну окремих секцій у разі їх пошкодження.

Чавунні котли, на відміну від сталевих, менше піддаються корозії, мають невеликі габарити і можуть компонуватися як з внутрішніми, так і з виносними топками. У котлах із внутрішніми топками топкові пристрої розміщують усередині поверхні нагріву (між секціями). Ці твердопаливні котли призначені для спалювання високосортного палива (кам*яного вугілля та антрациту). У котлах з виносними топками топкові пристрої розташовують поза поверхнею нагріву, що дозволяє досить ефективно спалювати низькосортні види твердого палива (пелети, відходи, торф). При необхідності в чавунних котлах, при невеликій переробці топки, можна спалювати газоподібне і рідке паливо; при цьому дещо змінюються теплопродуктивність та ККД котла.

Чугунный твердотопливный котел

Існує велика різноманітність конструкцій чавунних котлів залежно від форми, розміру, числа та розташування секцій. За конструктивним оформленням чавунні опалювальні котли можна розбити на дві групи: малометражні з дуже малою теплопродуктивністю (в середньому 20-60 кВт), призначені для поквартирного опалення, і котли шатрового типу потужніші (0,5-1,1 МВт), що встановлюються в вбудованих або окремо стоять котелень.

 Малометражні чавунні котли складаються з передньої, задньої та середньої секцій і обладнані охолоджуваними колосниковими гратами, повітря під яку подається з двох сторін через отвори, розташовані в нижній частині кожуха по довжині котла. Такі котли працюють на природній тязі, забезпечуючи нагрівання води до 95оС при тиску в системі опалення не більше 0,2 МПа. При цьому теплопродуктивність малометражних опалювальних котлів під час роботи на вугле-антрациті в залежності від площі поверхні нагрівання коливається від 20 до 52 кВт.

 Чавунні котли шатрового типу призначені для теплопостачання будівель та споруд різного призначення. Вода в них нагрівається до температури 115оС при тиску трохи більше 0,7 МПа. Чавунні котли в залежності від виду палива, що спалюється, і ступеня механізації топкового процесу поділяються на три групи:

 - опалювальні котли з ручними топками для спалювання антрациту, бурого, кам*яного вугілля;

- твердопаливні котли з механічним та напівмеханічним топками для кам*яного та бурого вугілля;

- автоматизовані котли для газоподібного та рідкого палива. При спалюванні вологого низькосортного палива в спеціальні пази в секціях твердопаливного котла вставляють вогнетривку цеглу, яка утворює склепіння. Це сприяє кращому перемішенню газів, що виділяються, і підвищенню температури в топці, що покращує процес горіння палива. У фронтовій плиті влаштовані топкові дверцята та зольникова коробка з дросельним клапаном, що служить для підведення та регулювання подачі повітря, що надходить у топку. Вода в котел надходить через нижній патрубок і, пройшовши внутрішніми каналами секцій, нагрівається, потім через патрубок виходить з котла.