Геліоустановки – сонце у кожний будинок!

Монтаж солнечных панелей ДнепропетровскСьогодні про альтернативні джерела енергії, альтернативну енергетику не говорить хіба що лінивий. Компанія Атлас-Енерго також не відстає від загального тренду, пропонуючи на ринку опалювальних систем геліоустановки. Що це таке? Мабуть, найголовніша їхня характеристика - ефективність. Замовник, купуючи недешеві сонячні панелі, зацікавлений у отриманні максимально можливої ​​«тепловіддачі». Нерідко навіть замовники вимагають від фахівців точних цифр про теплопродуктивність та терміни окупності сонячних систем, що зробити не так просто.

 

Адже погода непередбачувана, прогнози дають нам лише приблизну оцінку певних погодних умов, що ґрунтуються на таких же приблизних розрахунках.

 

Але давайте розглянемо застосування сонячних панелей і з іншого, позитивного боку.

 

Сьогодні найефективніше сонячні панелі працюють у системі гарячого водопостачання. Параметри системи ГВП та режим її експлуатації дозволяють підтримувати роботу геліосистеми на максимальній продуктивності. Буває, звісно, ​​і контур підігріву басейну, але тут уже інші масштаби. Саме температура води і визначає, буде геліосистема віддавати їй тепло чи ні.

 

Другим важливим моментом є періодичність використання системи, яка споживає тепло. Система гарячого водопостачання має періодичне використання у перервах між якими баки можуть відновити свій тепловий заряд. Крім того, споживання гарячої води - цілорічний.

 

Є ще один контур, вартий уваги для розгляду, тепла підлога.Максимально допустима температура теплоносія в ньому 55 градусів, отже, «обратка» від теплої підлоги надходить із температурою близько 30-40 градусів. До того ж потужність теплої підлоги зазвичай невелика. Але цей контур, як і контур опалення, узимку працює постійно. Тут доводиться або встановлювати більше сонячних панелей, або передбачати автоматику, що дозує, що включає нагрівання систем від основного газового котла на час перезарядки баків-акумуляторів.

 

Таким чином, незважаючи на конструктивну складність використання геліосистем для різних контурів, найефективнішим буде використання сонячної енергії для нагрівання води на потреби системи ГВП.

 

Як практично без будь-яких ускладнень, отримати гарячу воду від сонця? Розглянемо перелік пропонованого сьогодні устаткування реалізації цієї ідеї. Сонячний колектор є основним посередником між сонцем та бойлером. Існує безліч різних конструкцій та технологій, які дозволяють отримувати тепловий потік у сонячні дні до 1200 Вт/кв. м, а в похмурі - до 400 Вт/кв. м.

 

Місткість накопичує сонячне тепло і подає гарячу воду до споживача. При недостатній потужності сонячної системи конструкції деяких бойлерів дозволяють догрівати воду від основного теплогенератора-котла. Для цього бойлер оснащений другим теплообмінником.

Гідромодуль та диференціальний термостат забезпечують контроль та безпеку роботи контуру геліосистеми, а також передачу тепла від сонячних панелей у бойлер.Величезна перевага такої схеми полягає в тому, що вона може бути застосована як у сукупності з навісним котлом, так і без котла.

 

Для використання цієї схеми з навісним котлом, необхідно щоб його автоматика допускала протікання гарячої водопровідної води через газовий котел, без її нагрівання і без відключення системи опалення (пріоритет ГВП). Крім того, обсяг бойлера можна потенційно збільшити, якщо воду в ньому перегрівати, а на виході гарячої води встановити змішувальний клапан, який підмішуватиме холодну воду і видаватиме після себе стабільну та комфортну температуру.

Говорячи про більш складні схеми котелень із застосуванням сонячних панелей, слід відзначити особливу категорію комбінованих бойлерів. Ці бойлери є подвійним теплообмінником від змійовика (сонячних панелей або теплового насоса), коли нагрівається основна ємність бойлера, наповнена теплоносієм, а від теплоносія - занурена в нього ємність із водопровідною водою.

 

Таким чином, до цього бойлера можуть бути підключені всі контури котельні (навіть газові котли), без застосування додаткових насосів та різної запірно-регулюючої арматури. При цьому бойлер виконує функцію гідростріл, а сонячні панелі працюють на всі контури.